V Letenských sadech se dnes běhalo s batohem. Charitativní akce se známými osobnostmi si dala za cíl vybrat co nejvíce peněz, které věnuje na tréninkové programy pro děti opouštějící dětské domovy. Organizátoři akce v čele s ultramaratoncem Mirkem Čepickým si od rána s pohledem na jasnou oblohu mnuli ruce, jak se jim to počasí krásně vyvedlo, a  již od desáté hodiny ranní ladili trasu a zázemí celého dne. První ročník projektu Běh s batohem ve spolupráci s organizací Spolu dětem na svém Tomášem Slavatou vlastnoručně „spíchnutém“ pódiu uvítal nejen jeho samotného, ale i moderátorku celé akce Moniku Valentovou, jejího manžela Martina Veselovského, Noru Fridrichovou, novináře a spisovatele Miloše Čermáka, Marka Odstrčilíka a Reného Kujana. Celou  akci na dálku podpořil i Dalibor Gondík a Jirka Mádl.

Sluncem rozpálený park se kolem čtvrté hodiny zaplnil desítkami účastníků a dětí z veřejnosti a dětských domovů a pro zájemce, kteří na svá záda nandali batohy s plyšáky, nabídl rodinný běh na 300m zejména pro ty nejmenší účastníky a 3km trasu pro zdatnější sportovce.

Po ocenění majitelů nejoriginálněji ozdobených batohů ředitelkou organizace Spolu dětem, Naďou Dittmanovou, následovala dlouho očekávaná dražba zážitků se známými osobnostmi. První bere vše, a tak se stalo, že Tomáš Slavata, který celý den zápolil s vrtačkou, vruty, prkny a celou akci technicky zajistil, jako první dražený utrhl nejvyšší sumu. Den ve znamení ironamana si pro svého syna za neuvěřitelých 4 600Kč odnesl David Karas. Boj o Tomáše byl nemalý a vítězovi aukce v přihazování konkurovali ještě dva vážní zájemci. Ani ti ovšem neodešli s prázdnou a Tomáš i jim za účast na akci věnoval tréninkový den s ním.

Batoh měl dnes symbolizovat handicap, se kterým děti opouštějí jistotu a zázemí dětských domovů. Nechť se jim díky dnešní nadmíru vydařené akci podaří jejich životní zátěž ulehčit a „batoh“ v budoucnu spolu s dalšími ročníky projektu úplně odložit.

Celá fotogalerie zde: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.669797979760398.1073741831.651611131579083&type=1

Text a foto Pavlína Poláková