Ti, kteří dnes dorazili, měli tak jako všichni účastníci Slavata Triatlon Tour šanci vyhrát nové horské kolo věnované nadačním fondem Inspirace dětem. Jedno z kol dnes putovalo do Dětského domova Senožaty a to konkrétně Luboškovi Charvátovi, který ač dnes nebyl nejrychlejší, zvítězil. Nejrychlejší dnes nebyl ani již zmíněný Daniel, který svému krásně dětsky čistému úmyslu skutečně mohl dostát. V tombole bylo vylosováno jeho číslo a on s upřímnou radostí v obličeji usedaje na své zablácené odřené dámské kolo uháněl domů a volal: „Dnes mám štastnej den.“

V úterý 27. 5. se nad parkem u třebíčského Domova dětí a mládeže stahují mraky. Vypadá to, že bude pršet a sluníčka se dnešní závodníci snad ani nedočkají. Štěstí ale přeje nejenom třináctiletému Danielovi, ale i všem, kteří si dnes i přes zamračenou oblohu nasadili helmy, roztočili kola a dorazili na malebný vrch s výhledem na dominanty města. Jakoby se nám Třebíč omlouvala za nepříliš hojnou návštěvnost. Všude prší, ale tady ne. „Prostě Třebíč,“ vtipkujeme s místními učiteli.

Nejen, že nám černá obloha nepropustí ani kapku, ale prostranství parku nabízí jeden z nejhezčích a nejrozmanitějších terénů v rámci celé tour. Nerovnou trasu na louce v čele parku využíváme jak pro menší, tak i pro větší cyklisty. Zatarasením se prostor krásně dělí na kratší a delší tratě, se kterými se místní sportovci perou velmi statečně. Do zářijového finále se nám probojovali opět rychlí závodníci, kteří s vervou a odhodláním dnes utržili nejen krásné ceny tentokrát i s plyšovou veverkou z Doby ledové, ale opět i poháry věnované triatlonistou Martinem Matulou.

Tomáš (po odstartování kategorie 13 – 15): „Kluci, já jsem vám říkal, abyste to tak nenapálili.“

Daniel Loupal konečný výherce a štastný kluk 🙂

Prostě Třebíč.

Text a Foto Pavlína Poláková