ŠAPITO PLNÉ DĚTÍ

Na Letnou se sjelo 150 dětí z dětských domovů  z celé České republiky, aby se zúčastnily další akce, kterou pro ně připravil soubor Cirk La Putyka. Ve velkém i malém cirkusovém stanu, které jsou na dva měsíce postavené v Letenských sadech, byl pro ně připravený vzrušující program.

Herci, akrobaté, muzikanti, sportovci a tanečníci připravili trénink nejzajímavějších cirkusových disciplín, a tak si nadšené děti vyzkoušely skoky na velké závodní trampolíně, držení rovnováhy na visutém laně-prkně, zpěv na mikrofon, nebo prvky pozemní akrobacie.
Sledovaly ukázky skoků na nebezpečné akrobatické houpačce a ukázky vzdušné akrobacie na speciálních lanech. Mohly se svézt na koních a prohlédnout si další zvířata známá z filmových pohádek, jako například krkavce z Arabely. Hodně zájemců zaujaly ukázky divadelního líčení, řada z nich odešla s uměleckým výtvorem na tvářích.
Výbornou atmosféru přinesla taneční soutěž, jíž se zúčastnilo téměř 70 dětí, a jejich nejlepší výkony ocenila odborná porota složená z členů souboru Cirk La Putyka.

Kromě toho děti zhlédly divadelní představení Černošská pohádka ve velkém cirkusovém šapito.
Dárky do taneční soutěže připravily společnosti Nike a Redken, pitný režim zabezpečila Mattoni, občerstvení Nadační fond Albert.
Celé dopoledne bylo pro děti akční a vzrušující, nabité skvělou atmosférou. Projekt La Putyka – Inspirace dětem přináší myšlenku spojení sportu a divadla do reálného světa dětí, tak aby se do  jejich podvědomí dostalo to, že všeho se dá v životě dosáhnout, pokud vynaloží dostatečné úsilí.


Tomáš Slavata, Rosťa Novák

Více fotek naleznete zde: http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151808899945313.855230.198860980312&type=1

Další informace:
„La Putyka – inspirace dětem“: Projekt vznikl s myšlenkou podporovat děti z dětských domovů, nabízet jim jiný, inspirativní pohled na spojení divadla a cirkusu. Děti, ale i dospělí se v každodenním rušném městě ocitnou v originálním cirkusovém šapitó, kde se jim představí akrobaté, tanečníci a klauni a kde si budou moci i ti nejmenší na chvíli vyzkoušet, jaké je to být na chvíli akrobatem, tanečníkem, nebo třeba žonglérem – www.laputyka.cz

Tomáš Slavata: Úspěšný triatlonista a nejmladší nositel ceny Mezinárodního olympijského výboru Sport a společenská odpovědnost. Více informací na https://tomasslavata.cz.

Projekt ChapiteauX: Od začátku června do konce července 2012 vystupuje Cirk La Putyka ve vlastním cirkusovém stanu na pražském Špejcharu. Kromě svých čtyřiceti představení nabízí i bohatý doprovodný program. Více informací na http://www.chapiteau-x.cz.

Rosťa Novák: Principál souboru Cirk La Putyka. Stojí za mnoha projekty, jimiž změnil pohled na dnešní umění a které byly oceněny řadou prestižních cen. Nebál se přijmout výzvu dnešního světa. Vystoupení, jež berou dech, jsou toho důkazem.