Ve čtvrtek 7. června proběhl ve Zlíně v Komenského sadu již sedmý závod ze série Albert Triatlon Tour. Děti z dětských domovů i široké veřejnosti soutěžily v „kachnách“, jízdě na kole a běhu a závodů se nakonec zúčastnilo přes 100 dětí. Čestnými hosty byli Květa Jeriová-Pecková, držitelka tří olympijských medailí a bývalá reprezentantka v běhu na lyžích i Petr Vabroušek, legenda českého a světového ironmana. 

Celou akci provázela úžasná atmosféra. Děti byly nadšené, že si mohou vyzkoušet jízdu s profesionálními sportovci Petrem Vabrouškem a Tomášem Slavatou. Jejich přítomnost je motivovala k těm nejvyšším výkonům.  Počasí bylo nádherné, a tak se v centru Zlína sešlo i velké množství diváků, kteří závodníkům vydatně fandili.

Za dětské domovy přijely bojovat děti ze Zlína, Vizovic a Hranic na Moravě. Na samotné předávání cen vítězům jednotlivých kategorií dorazila i Květa Jeriová-Pecková. Držitelka tří olympijských medailí, bývalá reprezentantka v běhu na lyžích v a předsedkyně českého klubu fair play dětem vysvětlila, co je fair play a jaké jsou jeho zásady.

Kromě závodění si děti mohly vyzkoušet i skákací atrakce, vyhrát ceny v doprovodných soutěžích či se občerstvit zdravou svačinkou. Akce skončila v podvečer, kdy se unavení, ale spokojení malí závodníci odebrali do svých domovů.
Finálové kolo pro výherce z regionálních kol proběhne 9. září 2012 v Praze. Vítěz získá zájezd do sportovního tréninkového kempu v zahraničí.
Více informací o projektu Albert Triatlon Tour naleznete na webových stránkách www.alberttriatlontour.cz nebo www.tomasslavata.cz.