V úterý, 12. června 2012, se v zámeckém parku v Krásném Březně v Ústí nad Labem sjelo přes 112 dětí z okolních dětských domovů a základních škol. Čekalo je tu profesionální zázemí  závodů Albert Triatlon Tour. Odpoledne patřilo mladým sportovním nadšencům, ale i jejich kamarádům, kteří přijeli své favority podpořit fanděním.

Skvělou atmosféru závodů pro děti od 5 do 18 let  doplnily adrenalinové atrakce, doprovodné soutěže, zdravé občerstvení a hlavně nadšení všech přítomných. Jak organizátory, tak publikum překvapila svým výkonem nejmladší (jak stará????) účastnice závodů, Johanka Chýlová, která měla lepší čas než děti z vyšších věkových kategorií. Její výhra – značkové kolo – byla skutečně zasloužená. Děti jely část trati na kole, část běžely a část odkráčely jako kachny v podřepu s rukama za zády. Akci po celou dobu pomáhala organizovat i lokální městská policie, která dokonce sama projevila zájem o účast v triatlonu. Sportovní vybavení bylo pro děti, které kolo nemají, k zapůjčení na místě.


Do Ústí dorazil samozřejmě i triatlonista Tomáš Slavata a nejmladší nositel Ceny mezinárodního olympijského výboru, který společně s Nadačním fondem Albert celou akci organizuje. Po celou dobu akce závodníkům radil a motivoval je k co nejlepším výkonům.
Vítězové v jednotlivých kategoriích si jako cenu domů odnesli kolo značky Autor a předsevzetí co nejvíce po celé léto trénovat. 9. září 2012 je totiž v Praze čeká celorepublikové finálové kolo. Vítěz získá zájezd do sportovního tréninkového kempu v zahraničí.