Ve čtvrtek proběhl v krásném areálu Škodaland v Plzni u přehrady další ze závodů celorepublikové série v modifikovaném triatlonu.  To, že všechny mohou dosáhnout skrze sport a usilovnou práci svých cílů a snů, si sem přišly vyzkoušet děti z dětských domovů i mladí sportovci ze široké veřejnosti. A právě o to pořadatelům šlo.

Areál dětem z dětských domovů a škol bezplatně poskytl místostarosta města Plzně, pan Radislav Neubauer. Právě on zahájil ve 14:00 hodin rušné odpoledne plné dětského adrenalinu, nadšení a zábavy, které v Plzni letos odstartovalo již podruhé. Malé i větší sportovce ve věku od 5  do 18 let, kteří tu závodili v disciplínách „kachny“, běhu a jízdě na kole, povzbudila k profesionálním výkonům i předsedkyně klubu fair play Českého olympijského výboru a držitelka tří olympijských medailí, paní Květa Jeriová – Pecková. Ta také mladým sportovcům vysvětlila pravidla fair play a poukázala na to, jak důležité je se jimi ve sportu i životě řídit.

Celkově se závodů zúčastnilo na osmdesát sportovních nadšenců, za dětské domovy bojovaly děti z plzeňského Domina, Kašperských hor, Klenčí, Chebu a Plané. I v letošním roce je zde čekalo profesionální zázemí se zdravým  občerstvením a pro děti, které nemají vlastní cyklistické vybavení, byla připravena kola a helmy k zapůjčení. Dětem fandil a radil i Tomáš Slavata, reprezentant ČR v triatlonu a nejmladší nositel Ceny mezinárodního olympijského výboru, který celou akci již druhým rokem organizuje. Děti se společně s Tomášem Slavatou, panem místostarostou a Květou Jeriovou – Peckovou vyfotily s jeho významným mezinárodním oceněním. Výherci jednotlivých kategorií získali jako první cenu kolo značky Autor a postoupili do celorepublikového kola. Vítěz finále pak získá zájezd do sportovního tréninkového kempu v zahraničí. Finálové kolo proběhne 9. září 2012 v Praze.

 

Tomáš Slavata 2012

text: Denisa Nechvátalová