Ve středu 29. května proběhl další závod druhého ročníku série Albert Triatlon Tour. Již čtvrtý závod série se konal v Náchodě a stejně jako v minulých závodech, i tentokrát slavil vysokou účast – zasportovat si přišlo na 80 závodníků. Speciálním sportovním hostem se stala náchodská rodačka, olympionička v hladkém triatlonu Vendula Frintová, která dětem nakonec rozdala medaile.

 

Přes svůj nabitý program si udělala čas a společně s ostatními pomohla s organizací závodu. Ten pak odstartovala místostarostka Drahomíra Benešová s Romanem Touškem z odboru školství, načež se na dopravním hřišti spustilo nefalšované nadšení. Přihlížející děti fandily, co jim hlasivky stačily, stejně tak Vendula Frintová, která se rovněž stala motivačním faktorem celého triatlonu. Tato triatlonistka nás reprezentovala v Pekingu a v současnosti se chystá na olympiádu v Londýně, není tedy divu, že u dětí sklidila velký úspěch. Přesto se chovala velmi skromě a mile, dokonce pomohla i s celou organizací závodu, za což ji náleží velký dík.

Kromě sportovních dovedností se děti mohly předvést i ve znalosti pravidel zdravé výživy, která si osvojily díky programu Zdravá pětka. Mile překvapily při závěrečném kvízu moderátora Františka, který návštěvníky celým dnem provázel.

Doslova třešničkou na dortu pak bylo krásné počasí, které závodníkům opět přálo a určitě přispělo i ke skvělým výkonům, zejména dětí ze ZŠ Komenského, které si opět odnesly krásná nová kola.

Tomáš Slavata