Světlo na konci tunelu v nedohlednu, ale důležité je nepolevit a vždy reagovat rychle. Moc díky Martin Pospíšil , který bez otázek a už od března s námi drží a rozváží potřebné dezinfekce, roušky, respirátory atd napříč ČR. jako tento víkend, abych mohl připravit auto na prodej. Trochu mě i mrzí, že místo toho, aby se lidé přidali k nám a pomohli, tak spíše řeší, kde na tuto pomoc bereme finance. Je to naprosto jednoduché. Část peněz jde z pronájmů domu, který s Pájou vlastníme v České Lípě, část peněz jsme použili z hypotéky, díky ocenění Beactive od Evropské komise, kde toto ocenění bylo spojeno s odměnou 10 000 eur, tak většina těchto peněz šla na nákup potřebné dezinfekce, respirátorů, obleků, roušek atd.

Od března se k nám přidala také spousta přátel a finančně pomohli či přispěli do veřejné sbírky. Naše pomoc není závislá na tom, zdali nám někdo ty peníze dá, ale na tom, co je v tuto dobu správné. Toto vše můžeme zvládnout, jen pokud si pomůžeme jako lidé, nemůžeme spoléhat na stát a vládu, která spíše řeší své PR a Marketing před volbami. Přitom vedle toho vzniká síť lidí, kteří dokážou pomáhat flexibilně a hlavně v terénu. Teď jsou potřeba činy místo slov a ne řešení toho, jak a proč pomáháme? Z naší strany je to pouhá slušnost . Moc díky Julovi , který se mnou od pátku připravoval Land Rovera na prodej a i díky tomu máme teď další peníze na nákup potřebných respirátorů do zasažených dětských domovů. Také díky moc Petra Režná, která jako ředitelka Nadačního fondu Albert s námi kooperuje už od začátku a snažíme se vše rozdělovat tak, aby toho na nás nebylo tolik.

Také moc díky Ivana Oharkova a firmě SPUR, díky které s tím, co jsme ještě nakoupili, dokázali během posledních dvou měsíců rozvézt přes 25 000 respirátorů a roušek. Pokud byste chtěli kdokoliv z Vás pomoci, tak potřebujeme co nejvíce respirátorů, protože ty, co jsme zakoupili a ještě budeme nám stačit nebudou.