Stejně jako loni je i letošní zima věnována besedám s dětmi z dětských domovů a základních škol po celé ČR. Besedy jsou určeny dětem všech věkových kategorií a Tomáš prostřednictvím vlastního příběhu, ukazuje dětem cestu, jak bojovat s nepřízní osudu a jak se držet svých snů, které se mohou slnit.

Od začátku listopadu Tomáš Slavata navštěvuje dětské domovy a ve spolupráci s projektem „Zdravá pětka“ i základní školy, aby si s dětmi popovídal, vyslechl je a dodal jim odvahu při plnění jejich snů. Tomáš se snaží děti motivovat a připomenout jim, že nesmí přijmout pohodlnost dnešní doby a utíkat před sebou, ale věřit v sebe a svá přání. Zároveň touto cestou Tomáš Slavata pozve děti na 3. ročník Albert Triatlon Tour 2013, jednotlivé závody se stejně jako v minulých letech budou konat po celé ČR.

První besedy patřily školám a domovům v okolí Karviné, Ostravy, Třince, Brna a dokonce Bratislavy, Tomáš v rámci těchto prvních besed za dětmi najezdil, přes 3000 km. Během 2. listopadového týdne Tomáš navštěvuje děti ze Zlínského kraje, čeká ho více než 10 besed.  Besedy budou probíhat i v dalších krajích ČR a do března 2013 jich je naplánováno více než 30.

V rámci besed Tomáš ve spolupráci se společností Author připravil pro děti soutěž. Děti, které se zúčastnily besed, mohou zaslat mailem reportáž právě z besedy, Tomáš Slavata vybere nejzajímavější příspěvek, který zveřejní na svých stránkách a vítěz získá kolo značky Author.

 Slova Tomáše Slavaty po jedné z besed:

Návštěva diagnostického ústavu pro mládež v Brně, kde jsem měl možnost se setkat s dětmi, které procházejí stejným osudem jako já, pro mne byla velmi silná. Formou komunity se rozjela moc příjemná beseda a vzájemné otevírání toho, s čím bojujeme a proč se tyto věci staly. Je to další důkaz toho, že si opravdu svůj život a sen určujeme sami a nesmíme přijmout pohodlnost dnešní doby a utíkat před sebou, ale věřit v sebe. Každé z těch dětí bojuje se svým sebevědomím a strachem. Mají před sebou těžká rozhodnutí. Dokud ale budou věřit v sebe a své sny, tak mohou dokázat nemožné.

Text: Lucie Tůmová