V úterý 28. 5. 2013 krátce po 15.00 hodině odpoledne začalo závodění plné dětského adrenalinu, nadšení a zábavy, které již třetím rokem  pořádá sportovec Tomáš Slavata společně s Nadačním fond Albert. Děti a mladí závodníci ve věku od 5  do 18 let, kteří tu závodili v disciplínách „kachny“, běhu a jízdě na kole prošli postupně všechny disciplíny bez kolizí a počasí, které na nás minulých dnech nenechalo nit suchou, se nakonec také umoudřilo a všichni si svůj závod užili. Správný pitný režim a bohatou svačinku pro závodníky opět připravili lektoři projektu, ZDRAVÁ PĚTKA.

Albert triatlon tour v Plzni se nesl v Olympijském duchu a duchu Fair Play. Na závod dorazil Olympionik Přemysl Švarc, který v Londýně bojoval o ty nejlepší příčky v triatlonu. Sám pomohl s akcí a byl úžasným zpestřením pro děti. Ty měly možnost se s ním vyfotit a strávit s ním čas přímo na trati. Dětí dorazilo jako smetí, dokonce jeden z více než stovky dětských závodníků z veřejnosti, který se zúčastnil závodu poprvé a vyhrál, předal vyhrané kolo dětem z dětského domova Robinson. Za tento krásný čin, byl oceněn Olympionikem Přémou, který dal Honzovi své sluneční brýle.

Olympionik Přemysl Švarc a honza, který předal své kolo dětem z DD

Tomáš Slavata k tomu dodal: „Toto je Albert triatlon, kterým chci dětem ukázat vzájemnou solidaritu a to, že se na start může postavit kdokoliv. Když přijdou mladí sportovci a sami poukážou na svou připravenost a podpoří ty děti, které chtějí prostě jen tak závodit a sportovat. Albert triatlon tour je prostě příběh dětí a lidí. Spojuje odlišné světy a jeho síla je v dětském příběhu. Moc děkuji všem za pomoc a vůbec za krásnou atmosféru v Plzni.“

Víc než jen závod, ale příběh, za kterým se skrývá dětská odvaha a chuť bojovat. 

Velké poděkování patří generálnímu partnerovi projektu Nadačnímu fondu Albert, partnerům projektu Author, DKNV, Ifer, Atletika Tábor, EMCO, Garmin, CS PROJECT a mediálním partnerům časopisu Zámeček a ETRIATLON.CZ a všem kteří pomáhají.