Ve čtvrtek v odpoledních hodinách proběhl v Jablonci, u přehrady Mšeno, již třetí ze závodů celorepublikové série v modifikovaném triatlonu Albert Triatlon Tour. V „kachnách“, běhu a jízdě na kole se tu utkalo téměř devadesát malých sportovců z libereckého kraje.

Závod určený dětem z dětských domovů a široké veřejnosti odstartovali ve 14 hodin zástupce  Nadačního fondu Albert a asistentka primátora města Petra Beitla Monika Loupá. Ta od organizátorů dokonce pro primátora dostala trička s logem závodu, aby si při svých víkendových akcích na právě tuto akci vzpomněl. Atmosféra závodů byla velice napjatá, malí závodníci soutěžili jako o život a celkově si ze závodů odnesli 10 kvalitních horských kol značky Author jako hlavní výhru ve všech kategoriích. Ti, kteří zrovna neběhali, nejeli na kole či nešli s rukama za zády v podřepu jako kachny, dováděli na připravených skákacích atrakcích nebo fandili svým kamarádům. Závodů se zúčastnily děti z dětských domovů z Krompachu, Jablonného v Podještědí, České Lípy, Jablonce, Semil a Hamru na jezeře. Skvělou atmosféru doplnil výřečný moderátor František Liška, který v průběhu dne vyhlašoval jak vědomostní kvízy z oblasti triatlonu, tak např. i soutěž taneční. V soutěžích mohly děti, které nevyhrály v závodech, získat drobné ceny. Dětem samozřejmě fandil i Tomáš Slavata nejmladší nositel ocenění Mezinárodního olympijského výboru, který celou akci již druhým rokem zaštiťuje.

Závody, určené dětem od 5 do 18 let, skončily po 17 hodině, kdy malí spokojení sportovci společně se svými doprovody vyrazili zpátky domů. Dnešní den jim určitě utkví v paměti.
Výherci jednotlivých kategorií postoupí do celorepublikového kola. Vítěz získá zájezd do sportovního tréninkového kempu v zahraničí. Finálové kolo proběhne 9. září 2012 v Praze.