Závod odstartuje Petr Vabroušek, světoznámý triatlet

Ve čtvrtek, 7. června 2012, odstartují ve Zlíně, v Komenského sadu, další závody v modifikovaném triatlonu určené malým sportovním nadšencům z dětských domovů a široké veřejnosti. Dva rozdílné světy propojí společné motto: prostřednictvím sportu můžeš dosáhnout svých snů. Malí i odrostlejší sportovci se utkají ve třech disciplínách: „kachnách“, jízdě na kole a běhu.

Závody, které jsou určené dětem od 5 do 18 let, vypuknou již ve 14:00, registrovat se je možné však již od 13:00. Akci přijede přímo z australské Sydney, kde se účastnil závodu Ironman Cairns, i jeden z nejlepších světových triatletů, zlínský rodák Petr Vabroušek.


Pro děti je připraveno profesionální zázemí s občerstvením, a tak si mohou vyzkoušet, jaké by to bylo stát se skutečným sportovcem. Povzbuzovat k nejlepším výkonům zde bude děti také Tomáš Slavata, český triatlonista a nejmladší nositel Ceny mezinárodního olympijského výboru.  S ním už se mnohé děti v minulosti setkaly v rámci besed v dětských domovech na téma sport, kam to chci dotáhnout a jak na to.


Na děti čeká kromě sportovních disciplín také spousta legrace a zábavy, skákací atrakce a doprovodné soutěže, ve kterých mohou vyhrát i ty, které samy nesoutěží. Vítání budou i malí sportovci bez vlastního sportovního vybavení, které jim zde bude bezplatně zapůjčeno, k dispozici budou jak kola, tak helmy. Plavání není součástí triatlonu, namísto toho děti půjdou obávané „kachny“ – dráhu musí překonat  v podřepu s rukama za zády.  Ti nejlepší z jednotlivých kategorií mají možnost vyhrát kolo značky Autor a postoupit do celorepublikového finále, kde na ně čekají další atraktivní ceny.


Celkový vítěz pak získá zájezd do sportovního tréninkového kempu v zahraničí. Finálové kolo proběhne 9. září 2012 v Praze.