Závody v Brně, které se uskutečnily 17. 6., se dají shrnout jedním slovem, PARÁDA. Od dopoledních hodin Tomáš Slavata připravoval potřebné zázemí pro závody, které se uskutečnily v krásném nově zrekonstruovaném sportovním areálu Pod Plachtami v Brně, kam nás pozval pan ředitel ZŠ Brno, Svážná Mgr. Petr Punčochář. Závodníky přijel podpořit trojnásobný olympionik Filip Ospalý, který se během první půle závodu věnoval dětem v depu. Pro všechny to byl úžasný zážitek, setkat se a popovídat si s takovou sportovní špičkou.

Na závody se registrovalo více než 90 závodníků ze základních škol a dětských domovů z Jihomoravského kraje. Jako tradičně se začínalo „kachnami“, pokračovalo se jízdou na kole a trojici disciplín završil běh. O správný přísun tekutin a zdravou svačinu se postarali lektoři projektu „Zdravá 5“, kteří měli tentokrát co dělat, protože slunce pražilo celý den.

Tomáš Slavata měl 16. 6. narozeniny a tak pro něj byl tento závod takovým narozeninovým dárkem, panovala tu skvělá atmosféra, děti i jejich fanoušci si to moc užily. Albert Triatlon Tour opět pomáhal povznést se nad vlastním osudem a chytit se svých snů a cílů. Třeba se právě v Brně na letošních závodech objevil příští „Tomáš Slavata“, který nejen došel ke svému snu a stal se profesionálním sportovcem, ale hlavně má vůli pomáhat těm, kteří to potřebují a jeho snaha o lepší osud dětí z dětských domovů a sociálně znevýhodněných rodin zaslouží náš respekt a obdiv.

Velké poděkování za dnešní závody patří všem, kteří nám pomáhají a podporují myšlenku a cíl tohoto projektu. Velké poděkování patří generálnímu partnerovi projektu Nadačnímu fondu Albert, partnerům projektu Author, DKNV, Ifer, Atletika Tábor, EMCO, Garmin, CS PROJECT a mediálním partnerům časopisu Zámeček a ETRIATLON.CZ a všem kteří pomáhají.