Denisa Záhorská je jednadvacetiletou studentkou vysoké školy oboru sociální pedagogiky, která od svých 14 let vyrůstala v dětském domově v Opavě. Tam díky lidem kolem sebe, kteří utvářeli její zázemí a rodinu, dostala šanci žít svůj sen a naplnit svůj osud. Její velkou motivací je paradoxně její rodina,

která je pro ni nejen špatným příkladem, ale zároveň i nakopnutím k tomu, aby v životě nedopadla stejně a mnohem více bojovala za svá životní přání. Nejen, že se dostala na vysokou školu a zcela se osamostatnila, ale zároveň začala pracovat i jako dobrovolnice v charitativním sektoru a pomáhá dětem ze sociálně slabých rodin.

V rámci jednoho ze závodů celorepublikové série Slavata Triatlon Tour (Albert Triatlon Tour) pro děti z dětských domovů a veřejnosti dostala šanci bojovat o své první kolo a soustředění v Itálii pod vedením Tomáše Slavaty – českého filantropa a patrona dětí z dětských domovů. V roce 2011 na závodech v Krnově Denisasvé první kolo skutečně vyhrála a pak na celorepublikovém finále dokázala, že je nejlepší v celé ČR. Jejím cílem je dostudovat a pomáhat dětem jako je ona.

Kolik let ti bylo, když jsi vyhrála kolo na Slavata Triatlon Tour?

Bylo mi 15 let a vůbec jsem to nečekala.

Pamatuješ si, jaké jsi měla v den závodu startovní číslo?
To už si nepamatuji. Byla jsem hodně nervózní.

Vybavíš si průběh dne, kdy jste jeli na závody?
Byl slunečný den, s námi jela naše teta z dětského domova, bylo nás myslím 6. 3 holky a 3 kluci. Já jsem svou kategorii vyhrála a těšila se na finále do Prahy, kde se bojovalo o soustředění v Itálii s Tomášem.

Jsi sportovní typ? Baví tě sport? Jaký?
Miluju sport abez něho si život neumím představit.Baví mě běh a workout.

Co pro tebe vítězství kola znamenalo?
Začala jsem věřit v sama v sebe.

Krnov 2011

Jaký to pro tebe byl zážitek odjet na soustředění do Itálie ?
Nepopsatelné pocity. Byl to můj první výlet do zahraničí. Neuvěřitelný pocit štěstí a nadšení, že jsem dokázala toto vše vybojovat.

Máš kolo dodnes? Jezdíš na něm?
Ano, mám. Skoro každý den v létě na něm jezdím a trénuji.

Co si myslíš o práci Tomáše Slavaty? Mají jeho akce smysl? Proč?
Práce, kterou Tomáš dělá určitě smysl má. Sny, které mají děti v DD plní a dává dětem pocit, že jsou výjimečné a dokážou věci, když na nich makají.

Je pro tebe jeho příběh v něčem inspirující?

Je to motivující. Jednou chci také pomáhat a být mezi dětmi.

Co bys chtěla v životě dokázat? Jaký je tvůj sen?
Chtěla bych pracovat v nadaci a pracovat s dětmi ze sociálně slabých rodin a ukázat jim, že i z minima, které člověk má, se dá vyšplhat a dosáhnout tak svých cílů. Nesmí se jen vzdávat.
Co bys musela udělat pro to, aby se tvůj sen splnil?

Dostudovat., abych mohla pomáhat. Sociální profese většinou vyžadují odborné vzdělání.

Co tě v životě inspiruje? Jaký je tvůj životní motor?
Nechci dopadnout jako mí rodiče. To mě hodně nakopává při myšlence způsobu života, jaký mají oni. Vždy, když si na ně vzpomenu, jedu na více procent.

Jakým člověkem bys jednou chtěla být?
Šťastným a spokojeným.

Italie 2012