Kuba s Nelou, dnes letěli s profesionálním vojenským pilotem, který létal v Tygří letce na bojových vrtulnících MI 24. Vzlet vrtulníku byl z letiště v Letňanech a realizován – HELI CZECH s.r.o. Tento dárek dostal Kuba od lidí, kteří nechtějí být jmenováni. Kuba je po transplantaci ledvin a jeho přáním bylo si sebou vzít Nellu svou kamarádku, která čeká na třetí transplantaci ledvin a doktora z dialýzy. Těmto silným a krásným příběhům, můžeme společně pomoci. Nella její rodina potřebuje finance na byt a Kuba s maminkou potřebuji zakoupit vozidlo.

Reportáž na Tv Prima ze samotného letu a rozhovor s dětmi, přesuňte na 21:20 http://play.iprima.cz/zpravy-ftv-prima-16112013

Příběh Kuby:

Kubík se narodil 22. 7. 2003. Od narození žije pouze sám se svou matkou. Byly mu stanoveny tyto diagnózy: rakovina (Oboustranný neuroblastom – Wilmsův tumor, zhoubný nádor v obou ledvinách), vývojová vada střev Laddův syndrom, vývojová vada mutace WT1 genu Denys-Drashuův syndrom, řídnutí kostí, … Procházel celou řadou chemoterapii a nyní dojíždí každý den na dialýzy. Maminka nemá ani na automobil. „Proto dojíždíme denně sanitkou, na kterou po dialýzách čekáme i 4 hodiny či rychlé zajištení v připadě, když se něco stane,“ říká Kateřina Skotnicová, maminka Kubíka. Na všechna trápení je se syne od narození sama.  „Kubík ani já nemáme moc času k užívání „normálního“ života. To je momentálně to, co Kubíka nejvíce trápí. Díky všem trápením chtěl odejít z tohoto světa. Věřím, že když se nám podaří sehnat automobil a budeme mít na sebe více času mimo nemocnici, zlepší se jeho psychický stav a bude se zlepšovat i po fyzické stránce. Doufáme v to oba dva,“ tvrdí maminka Kuby. U Kuby  proběhla nedávno úspěšná transplantace ledviny. Částka na auto, je 200 000,-

POMOC A SBÍRKA: Lidé mohou Kubíkovi přispívat na Veřejnou sbírku Atletiky Tábor a triatlonisty Tomáše Slavaty s číslem účtu 235117035/0300. Do poznámky napište »Auto pro Kubu«.

Kuba 🙂

Příběh Nelly:

Nella nemá od malička ledviny, v půl roce života ji totiž diagnostikovali karcinom ledvin. Ve dvou letech musela na transplataci, avšak tělo cizí orgán nepřijalo. Několik let pak využívala náročnou domácí peritoneální dialýza (dialýza skrze břišní stěnu). Následovala druhá transplantace, ale ani ta se bohužel nepovedla. Vzhledem k jejímu zdravotnímu stavu nemůže docházet ani pravidelně do školy a učí se doma. Její denní příjem tekutin klesl na půl litru vody a musí přísně hlídat příjem potravy. Aby mohla Nella s maminkou pohodlně podstupovat veškerá vyšetření a denně dojíždět na dialýzu do Brna, potřebovala automobil, který však byl nad jejich finanční možnosti. Veřejná sbírka jim ho pomohla zaplatit viz odkaz: http://www.autopodbaba.cz/novinka/detail/3. Teď Nella se svojí maminkou řeší bytovou situaci. Bydlí v panelákovém bytě ve Znojmě, ale město se rozhodlo, že byty začne  cenu 248 000 korun, jenže mně jako samoživitelce se sociálními dávkami nikdo půjčku nedá a kvůli privatizaci hrozí, že přijdou o svůj byt!“ tvrdí Božena Lišková.

POMOC A SBÍRKA: Lidé mohou dívence přispívat na Veřejnou sbírku Atletiky Tábor a triatlonisty Tomáše Slavaty s číslem účtu 235117035/0300. Do poznámky napište »Byt pro Nellu«.

Celá sbírka bude do poslední koruny vyplacena, bude o tom veřejná správa a také možnost nahlédnout do výpisu účtů a transakcí. Chci, aby to bylo co nejvíce transparentní a pomohlo to skutečně dětem a jejich rodinám.

Tomáš Slavata 2013