Zábavní odpoledne Táta dneska frčí a Albert Triatlon Tour proběhnou v areálu na Hvězdě
Děti podpoří nejmladší nositel Ceny mezinárodního olympijského výboru, Tomáš Slavata

Předposlední závod série modifikovaných závodů pro děti sportovce i nesportovce proběhne dne 21. června 2012 v Třebíči v areálu na Hvězdě. Akce se koná společně se zábavním programem Táta dneska frčí, které probíhá pod záštitou Třebíčského mateřského centra. Právě v Třebíči v loňském roce vítězka Markéta dojala všechny přítomné, když své vyhrané kolo věnovala dětem z domova a  byla za to odměněna cenou Fair Play.
Obě dvě akce začínají ve 13 hod. Děti se od 13 hod mohou registrovat do závodů, které propuknou ve 14 hod. Soutěžit se bude ve třech disciplínách: běhu, jízdě na kole a „kachnách“ – chůzi v podřepu s rukama za zády.

Celorepubliková série krajských závodů v triatlonu je určena dětem od  5- 18 let. Organizátoři na něj tradičně zvou kromě dětí z místa konání také všechny dětské domovy v kraji. Cílem je ukázat i těmto dětem, jak hezké může být o něco se snažit, soutěžit a vyhrát. Pro všechny závodníky budou na místě kola a helmy k zapůjčení, zajištěno bude i občerstvení a doprovodné soutěže.

Akce odstartuje za účasti patrona turné, Tomáše Slavaty, reprezentanta ČR v triatlonu, nejmladšího nositele Ceny mezinárodního olympijského výboru.

Soutěží se v různých věkových kategoriích a vítěz každé si domů odnese značkové kolo Author. Závod v Třebíči je předposledním kolem v sérii 12 závodů po celé republice. Vítězové také postoupí do finále, které proběhne v Praze v Bučovicích dne 9. září 2012.

Táta dneska frčí je veselé odpoledne pro rodiny s dětmi, kdy si děti i rodiče mohou spolu zasoutěžit a zasmát se a prožít tak společně krásné chvíle se svými nejbližšími. Akce se mohou účastnit dospělí i děti různého věku. Pro příchozí bude připraveno několik stanovišť s různými úkoly – některé budou moci plnit jako jednotlivci, jiné společně v týmu.

Toto pěkné obou propojení pomohla zorganizovat ing. Iveta Ondráčková z Třebíčského centra, koordinátorka Projektu Zdravé město a MA21. NFA Třebíčské centrum již řadu let podporuje a výsledkem vzájemné spolupráce je řada zajímavých osvětových a zábavních akcí pro děti i dospělé.

Více informací o projektu Albert Triatlon Tour naleznete na webových stránkách www.alberttriatlontour.cz nebo www.tomasslavata.cz.

Více informací:
Tomáš Slavata
Email: tomasslavata@seznam.cz
Mobil: 725 112 258