Dne 9. 10. 2012 se v Centru současného umění DOX Praha uskuteční slavnostní udílení cen v rámci soutěže Projektový manažer roku 2012. Tomášovo životní snažení dospělo k nominaci na Charitativní projekt roku 2012.

Začátkem září odborná porota hodnotila a vybírala finalisty soutěže Charitativní projekt roku. Hlavními posuzovacími kritérii při výběru finalistů byly aplikace zásadních principů projektu, přínosy projektu pro uživatele i realizátory apod.. Do kategorie Charitativní (neziskový) projekt roku 2012 byla vybrána pětice finalistů, za kterými se zástupci týmu hodnotitelů rozjeli, aby provedli šetření v místě realizace projektu a provedli rozhovory se zainteresovanými osobami do projektu.

V rámci programu galavečera, sami finalisté budou sebe a své projekty prezentovat originálním způsobem – k dispozici budou mít pouze omezený počet 15 snímků, které mohou odborné porotě a veřejnosti promítnout, a o každém z nich mohou mluvit nejdéle 15 vteřin. Přítomné publikum bude mít také možnost vyjádřit svůj názor na kvalitu přihlášených manažerů a projektů, a to hlasováním v rámci kategorie Ceny sympatie publika. Toto ocenění bude vyhlášeno samostatně a o vítězi této kategorie můžete rozhodnout právě Vy.


http://youtu.be/YikuIptsFR0

Video z letošního finálového závodu pro děti

Tomáš přestavuje svůj projekt:

Mé projekty vychází z jednoduché myšlenky integrace a rovnocennosti. Nezaleží na tom, odkud startujeme nebo jaký hendikep si neseme, ale že bojujeme a nevzdáváme se. Sebelítost je častý jev dnešní doby a mnoho lidí se upíná ke svým problémům jako k věcem, které nejdou řešit a propadnou strachu. Je to přesně to, co nás brzdí žít naše sny. Projekt je ojedinělý pouze v jedné věci, a to tím, že se snažím nevytvářet oddělené komunity, ale spojovat všechny děti bez rozdílu jejich světů a intenzivně pracovat s dětmi z dětských domovů a veřejností, abych pomohl zbořit mýty, které naše společnost vytvořila, o dětech z „problémového“ světa a ukázat běžné populaci na těchto akcích, jak moc se mýlí.

Cenu pro výherce navrhl a vytvořil Bořek Šípek.