Zahajovací pražský závod 9. ročníku Slavata tour se letos nesl v trochu jiném duchu, než by mnozí čekali. Před Městským úřadem Řepy totiž netradičně v tomto roce vyrostlo kromě zázemí pro závod i zázemí pro náš svatební obřad, v rámci kterého jsme před všemi příchozími s Pájou stvrdili náš vztah a vzájemnou životní oporu. I přesto, že už jsme spolu nějaký ten pátek, rozhodli jsme se, že společné příjmení a sňatek bude takovým prvním krokem k nové etapě našeho života, do kterého se nám na konci října narodí vlastní přírůstek a klukům přibude ségra nebo brácha.

Už dopředu jsme avizovali, že naši svatbu pojmeme netradičně a to v duchu hrdinů, na které rádi chodíme do kina. Spousty kamarádů a dětí si tak oblékly trička Batmanů, Supermanů a Marveláků a my díky šikovnosti naší dvorní návrhářky paní Michlové sladili sukni a kravatu do štítu Kapitána Ameriky. Pod cílový oblouk lemovaný alejí těch nejbližších jsme za titulní hudby Avengers dojeli spolu s předvojem dětí na kole a pak už stanuli čelem k místostarostovi Martinovi Markovi, který ve svém velmi milém proslovu shrnul naši cestu, zpečetil naše „ano“ a odstřihnutím růžku z občanky odstřihl i náš svobodný stav. „A víte, že už je to jako vážně? Už se to nedá vzít zpátky,“ dodal na konec.

Květnové počasí sice letos nenaplnilo naše očekávání a v zimních bundách jsme nejen my, ale i všichni přítomní drkotali zuby. Díky obratnosti našich dobrovolníků pod taktovkou těch nejostřílenějších – Dominika, July, Štěpána, Viky, Barči, Týnky, Rozy, Toma, Radky atd jsme mohli i v tak hojném počtu zajistit chod závodu i s občerstvením. Také se omlouvám, za menší kolize při startu menších kategorii. Nečekal jsem až tak velký zájem o včerejší závod a zárověň moc děkuji za trpelivost. Fotoalbum celé akce zde: https://www.facebook.com/pg/slavatatour/photos/?tab=album&album_id=2758959770844198&tn=-UCH-R

Radost nám udělala přítomnost Dětského domova Krompach, který na závod dorazil ve velkém a zaplnil celý autobus. Všechny děti včetně tet a strejdy a dokonce i paní ředitelky měli na sobě trička s velkým A jako Avengers a dokonce si pro nás nachystali i krásné představení s písničkou „Svatba trpasličí“ která sklidila ohromný úspěch. Krompašáci jako správní horalové nezůstali pozadu ani v závodech a domů odvezli slušnou řádku medailí i s kolem, které jim losem připadlo.

Vedle návštěvy z Krompachu se k naší svatbě přidala i autorka knížky Trojboj s draky, Lenka Nejezchlebová Vrtišková, kterou si mohli návštěvníci na místě zakoupit a nechat podepsat.

V neposlední řadě bychom chtěli moc poděkovat našemu cateringu, Lokal Bloku – Lucce a Tomovi, kteří se postarali o řízečky a výborné saláty, Standovi Dvořanovi za jeho rychlé pípy s malinovkou a pivem, Matějovi Režnému za vinnou révu a ségře Verče za to, že obstarala vynikající koláčky a dobroty z naší oblíbené pekárny Kabát.

K naší svatební cestě si nenadělíme válendu na Bali ani surfování v moři plném plastů, ale závody pro děti, které nás čekají. Zítra vyrážíme směr Tábor na další Slavata tour, v pátek se postaráme o závod pro základní školu Planá nad Lužnicí a odtud už valíme na víkend na Klíny, kde musíme naši životní slávu „nasdílet“ i s naší početnou rodinou organizující závod Krušnoman v čele s Tomášem Langhammerem.

Těšíme se na nadcházející sezónu a závody. Hromová parta