Letošní rok přinese možnost se aktivně podílet na akcích pro děti a přirozenou cestou je povzbudit v rámci STT. Od prvopočátku mi jde o spojení dětí a různých světů, které naše společnost oddělila, a posunout v myšlence “udělat něco pro děti” i svět dospělých. Dokázat dětem, že na ně dospělý svět nezapomněl.

V době, kdy firmy pro své zaměstnance organizují teambuildingy či koučovaní sebe sama a dokáží vynakládat nemalé částky na tyto aktivity, které mají posouvat jejich možnosti či lepší komunikaci na pracovišti, jsem se rozhodl posunout své akce mnohem dál a nabídnout jim společný den s dětmi jak z DD, tak široké veřejnosti. Nejen firmy, ale také některé rodiny hledají v dnešní době cestu, jak spolu trávit více času. Akce, na kterých by členové rodiny fungovali jako jeden tým, by jim pomohla podílet se na společné věci v době, kdy internet a moderní technologie společnou domácnost štěpí na oddělené světy.

Firma či rodina pak společně se mnou může vybudovat den, který si odneseme v sobě, a radost dětí nám dá mnohem více, než si dokážeme mnohdy dát my sami navzájem.

Každým rokem mám stejný problém jak s dobrovolníky, tak i s financováním základních potřeb na tyto akce, kde se na každém závodě losují čtyři kola Author a děti mají možnost bez ohledu na své vybavení příjít a závodit na kolech, které jim zapůjčíme. V jeden den se na start postaví děti bez rozdílu svého zázemí a navzájem se podpoří. Já sám už nechci spolehát na velké firmy, ale chci vytvořit rozumný systém menších dárců, dá se říct teambuildingovou akci, která bude nejen pomáhat dětem kolem nás, ale pokryje mnohem větší rozměr. Tímto chci do své práce vložit i větší transparentnost a lidé či firmy, které akce podpoří, budou sami přítomni tomu, kam jejich finance a čas byly vloženy. Stanou se součástí dětských snů a jejich boje. Dohromady se jedná o 13 závodů po celé ČR a také spousty doprovodných akcí.

Kalendář na rok 2015 ke stažení zde: Kalendář akcí 2015

Každá firma  či rodina může podpořit hlavní závod Slavata Tour částkou 20 000,-, ve které je zahrnutý veškerý materiál a ceny pro děti včetně 4 losovacích kol. U doprovodných akcí se jedná o částku 5 000,-, kde je zahrnuto jedno kolo do tomboly mezi děti. Darovací smlouva bude vždy vázana k dané akci na daný materiál, tak aby se ohlidalo, aby finance nešli jiným směrem a transparentnost byla pod kontrolou samotných dárců.

Nechci tímto říci, že nebudu rád jen za pomoc ve formě dobrovolníka na dané akci, kterých je pro mne nedostatek v objemu akcí po celé čr. Chci jen otevřit novu cestu jak podpořit akce s dětmi a spíše se podílet na zažitcích, které tyto děti potřebuji více než naše hodnotné dary. Přes zimu se zase rodiny a firmy mohou zapojit do besedovaní mezi dětmi v DD a zakladních škol. Každý kdo se zapjí je duležitý, bez ohledu na to, zdali přispěje či nikoliv.

Slavata Triatlon tour 2015 „Být jiný není špatný“

Díky podpoře Nadačního fondu Albert se v roce 2010 podařilo Tomášovi uskutečnit sérii triatlonových závodů pod jménem Albert triatlon tour pro děti z dětských domovů i běžných rodin po celé ČR. Základní změnou minulého roku byl název celé tour, ve kterém přestalo figurovat jméno obchodního řetězce Albert, ale po dohodě s partnery nese jméno Tomáše Slavaty. Odprostila se tedy od reklamního štítu a začala se soustředit na příběh, který tato série nese. Tomáš chce předat kus něčeho, čemu věří, nikoliv akci spojovat s názvy velkých firem. Celá série už tak navždy ponese jmeno „Slavata Triatlon Tour“.  V roce 2015 vstoupí tento unikátní projekt do 5. ročníku. Důkazem této jedinečnosti je získání ceny za nejlepší charitativní projekt roku 2012. Smyslem Slavata Triatlon Tour je podpořit integraci dvou zdánlivě rozdílných světů dětí z dětských domovů a běžných rodin. Přivést děti ke sportu a naučit vzájemné spolidaritě bez ohledu na sociální postavení ve společnosti. Probudit v nich soutěživost a zdravé sebevědomí, ale také odhalit skryté talenty. Povzbudit děti, aby za své sny bojovaly a nebály se za nimi jít, i když jim osud nedopřál zrovna ideální startovní podmínky.

Prezentaci a podrobnější info můžete stáhnout zde: Slavata Triatlon tour

Slova Tomáše Slavaty

„Dá se říci, že Slavata Triatlon Tour je takovou střechou toho všeho, co dělám, je to prostředí, kde mohu spojit všechny ty děti jak z dětských domovů, tak základních škol. Je to triatlonová tour, která dává šanci naprosto každému dítěti. Snažím se spojit dva rozdílné světy, které naše společnost oddělila a přitom si každý zasluhuje dostat rovnocennou šanci. V rámci této série závodů je na každém závodě možnost si zapůjčit kolo a vybavení, čímž dávám šanci i dětem z rodin, které si třeba nemůžou kolo dovolit, ale přesto by chtěly, aby si jejich děti tento krásný sport mohly vyzkoušet. Dávám jen šanci, kterou jsem já sám v dětství nedostal a musel za ní bojovat – to je Slavata Triatlon Tour“

Triatlonových závodů Slavata Triatlon Tour se mohou účastnit chlapci i dívky od 4 do 18 let. Soutěžící budou rozděleni do pěti kategorií podle věku a utkají se v disciplínách „kachny“ (namísto tradičního plavání), jízdě na kole a běhu. Krajští vítězové každé z pěti kategorií pak postoupí do finále, jež proběhne 13. září 2015 v Praze. Hlavními cenami pro závodníky Slavata Triatlon Tour budou horská kola značky Author, která se budou losovat, aby měl opravdu v tomto závodu šanci naprosto každý, bez ohledu na výsledek závodu (celkem se na jednom závodě rozdá 5 kol). Author je i nadále jedním z hlavních partnerů celé akce.

Časový plán závodů Slavata Triatlon Tour pro rok 201

12. 5. 2015 Start závodu  Praha – u městského úřadu Prahy 17

14. 5. 2015 Tábor – Areál Komora

19. 5. 2015 Brno – Sportovní Areál Pod Plachtami, Nový Lískovec

20.5. 2015 Telč – u rybníka Roštejn

21. 5. 2015 Pardubice – V Bubeníkových sadech

26. 5. 2015 Náchoddopravní hřiště

2. 6. 2015 Karviná – Areál loděnice v parku Boženy Němcové

4. 6. 2015 Dečín – Zámecký park, Mariánská louka

9. 6. 2015 Hrádek nad Nisou – rekreační areál Kristýna

11. 6. 2015 Olomouc – park Flora

16. 6. 2015 Plzeň – Škodaland

18. 6. 2014 Otrokovice – Rekreační oblast Šterkovistě

13. 9. 2015 Finále Prahau městského úřadu Praha 17

 

Kalendář na rok 2015 ke stažení zde: Kalendář akcí 2015

Tomáš Slavata 2015