Ve čtvrtek 5.června se konal v Děčíně na Mariánské louce závod v duatlonu pro mládež Slavata Triatlon Tour, který uspořádal Nadační fond Inspirace dětem – Tomáš Slavata a triatlonový oddíl Triáde Děčín a byl jedním z  celorepublikové série, kde závodí i děti z dětských domovů, které Tomáš Slavata podporuje a ukazuje jim cestu životem pomocí sportu.

Do závodu odstartovalo nakonec rekordních 250 dětí ve věku od 2 do 18 let. Na akci se dostavilo 8 dětských domovů z přilehlého okolí. Děti byly rozděleny do 6 kategorií a díky Tomáši Slavatovi jsme mohli i dětem bez kol zdarma zapůjčit vlastní.

Závod měl bezvadnou atmosféru, ke které přispělo příjemné počasí a děti závodily ze všech svých sil. Poté, co absolvovaly svou trať v rozložení běh – cyklistika – běh, čekalo na každého z nich občerstvení a diplom. Pro ty nejlepší byly připraveny i věcné ceny a vyhlášení na stupních vítězů.

Kategorie nejmenších byla rozdělena na děti s odrážedly a děti s koly. Pozitivně překvapila děvčata z dětských domovů, která dokázala předběhnout i dobře připravené sportovkyně z veřejnosti. Holky tak dokázaly, že dětský domov nemusí být v životě žádným handicapem a děti, které v něm vyrůstají, dokážou úspěšně konkurovat svým vrstevníkům jak ve sportu, tak v životě.

Vítězové byli nakonec všichni, kdo se aktivně zúčastnili a užili si krásné odpoledne v příjemné atmosféře a mezi fajn lidmi.Poděkování patří všem, kteří tento závod pomáhali organizovat a to především Tomáši Slavatovi, zakladateli celého seriálu, Jaroslavovi Hauzírkovi za velkou organizační pomoc, členům oddílu Triade za velkou sportovní tak organizační úroveň a také rodičům, kteří přivedli své děti na sportovní akci.

Fotogalerie zde: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.677269012346628.1073741836.651611131579083&type=1

Po závodech byli vylosováni 4 účastníci (2 z dětského domova a 2 z veřejnosti), kteří obdrželi horské kolo. Takto Tomáš Slavata se svou nadací podporuje nejen děti z dětských domovů, ale i příchozí závodníky.