Vyzkoušet si atmosféru závodů a to, že prostřednictvím sportu, jde dosáhnout svých cílů a pomáhat těm, kteří to potřebují, si přišly 4. 6. 2013 vyzkoušet děti z dětských domovů a široké veřejnosti tentokrát do Parku Na Špici v Pardubicích.

A právě o to „tátovi“ projektu Albert Triatlon jde! Ukázat dětem cestu kudy je možné se vydat, sport je totiž ideálním nástrojem, jak v sobě probudit toho správného bojovného ducha, získat trpělivost a vytrvalost, zkrátka všechny důležité faktory, které nám pomáhají dosáhnout na své sny. I Tomáše Slavatu ovlivnil sport a stal se jeho splněným snem, takže věřte, že jeho filozofie určitě funguje. Mottem letošních závodů je „Vzepřít se osudu“ a tak společně pomáhejme vzepřít se osudu těm, kteří naší pomoc potřebují, stejně jako už pěkná řádka dětí v letošních závodech, které se vzdaly své výhry – profesionálního kola ve prospěch svých „soupeřů“ mladých sportovců z dětských domovů.

Přípravy závodů v Pardubicích málem zhatila vysoká tráva na místě, kde Tomáš Slavata plánoval vytyčit trat pro disciplíny „kachny“, běh a jízda na kole. Díky rychlé reakci města bylo ale v mžiku krásně posekáno a nic nebránilo tomu se pustit do příprav. Okolo 14.00 hodiny bylo vše připraveno a k registračním stanům se postupně ze všech stran přicházeli akreditovat závodníci ve věku od 5 do 18 let. Po obdržení startovního čísla měli sportovci možnost projít celou trasu a promyslet si tak svou taktiku, jak vyhrát. Krátce po 15.00 zaznělo odpočítávání a postupně od těch nejmladších, startem proběhlo více než 80 dětských závodníků. Nesměl chybět už tradiční dohled Tomáše Slavaty, který se všemi kategoriemi poctivě absolvoval celý závod.

Po doběhnutí posledních závodníků už nebránilo nic tomu rozdat krásné ceny a hlavně profesionální kola, která na celou tour věnovala společnost Author. Lektoři projektu Nadačního Fondu Albert ZDRAVÁ 5 se postarali o zdravou svačinu a správný pitný režim. I přes smutnou situaci, která nás v dnešních dnech všechny ochromila, se Tomášovi Slavatovi povedlo připravit krásný závod, plný dětských úsměvů a odhodlání. Tomáš jen dodal: „Děkuji všem, kteří mi pomáhají pomáhat!“

Velké poděkování patří generálnímu partnerovi projektu Nadačnímu fondu Albert, partnerům projektu Author, DKNV, Ifer, Atletika Tábor, EMCO, Garmin, CS PROJECT a mediálním partnerům časopisu Zámeček a ETRIATLON.CZ a všem kteří pomáhají.