Dnes v odpoledních hodinách proběhlo v Brně na Halasově náměstí další z pokračování celorepublikové série Albert Triatlon Tour. Z okolních dětských domovů a škol se sem sjelo přes osmdesát dětí, aby poměřily své síly v triatlonovém souboji.

Závody odstartovaly ve 14 hod, kdy na trať vyrazili závodníci mladších věkových kategorií (5 – 10 let). Počasí akci přálo, takže se na Halasově náměstí sešla i řada fanoušků, kteří si mohli užívat dovádění na skákacích atrakcích a hádat ve vědomostních soutěžích. V 15 hod nastoupily starší děti (10 -18), které stejně jako předchůdci, absolvovaly běh, jízdu na kole a tzv. „kachny“ – chůzi v podřepu s rukama za zády.

Ani v depu se nikdo nenudil. Olympionik Filip Ospalý zde pomáhal dětem s koly, seřizoval je a rozdával cenné rady. Předával také ceny vítězům. Předjezdce dětem dělal patrona turné zase, Tomáš Slavata, reprezentant ČR v triatlonu a nejmladší nositel Ceny mezinárodního olympijského výboru, takže malí sportovní nadšenci byli v rukou skutečných profesionálů.

Triatlon skončil po 17 hod posledním vyhlášením výherců, kteří si jako výhru domů odnesli  nová kola.  Čeká je léto plné trénování, protože vítězové jednotlivých kategorií postupují do celorepublikového kola. Vítěz získá zájezd do sportovního tréninkového kempu v zahraničí. Finálové kolo proběhne 9. září 2012 v Praze.