IRONMAN JAR – Port Elisabeth 22. 4. 2012

IHNED.CZ

Tak, jsem v celku! Nejprve se mnou moře hrálo hru člověče nezlob se.  Vyzkoušel jsem si jaké to je,  plavat ve vlnách a silném větru. Po konzumaci většího obsahu mořské vody, se můj žaludek velice rychle vyprázdnil a já jsem nakrmil pár ryb svou snídaní. Měl jsem v jednu chvíli pocit, že se udusím. Král Větru mne odvál na trochu jinou bójku, než jsem původně zamýšlel a místo 3.8 km jsem si dal hezkých 4.3 km, dle Garmin hodinek a ještě s krmením ryb. Když uzavřu plaveckou část, vystoupil jsem na krásném tisícím stodvacátém devátém místě a rozhodl se pro boj se silným nárazovým větrem, který dosahoval až 70km za hodinu.

Na kole se mi povedlo umístit až na 173 místě, stálo mě to hodně sil a opravdu by mě zajímalo, kde byli komisaři v posledních dvou okruzích, když se za mnou utvořil krásný vláček. Bylo to v části proti silnému větru.

Vyběhl jsem s velkým úsměvem a dostatečnými zásobami Gutaru  a Magnesia. Poprvé ve svém životě jsem zaběhl maraton pod 4 hodiny a konečné umístění je  140 celkově a 31 místo ve své kategorii. V běžecké části, aby toho větru nebylo málo, se krásně rozpršelo. Celkový čas mám 11:33, ale dle slov Petra Vabrouška, který se umístil na naprosto dokonalém 6 místě, bylo řečeno, že to byl nejtěžší Ironman který kdy jel. Jsem strašně šťastný, že jsem to vybojoval i přesto, že jsem nedoběhl do stovky, ale dnešní závod byl pro všechny stejný, každý bojoval. Honza Jakubíček dojel na 40 místě, což je krásný výsledek.  Sport je krásná věc a ten pocit, který v sobě mám je úžasný.

Moc Vám všem děkuji za podporu a své přitelkyni, ktera mne sledovala online vezu finišerskou medaily. Dnešní závod jsem bojoval za Páju a všechny děti, kterým se snažím ukázat cíl.