Chci tímto poděkovat všem, kteří v tom od března jedou s námi a pomáhají nám zásobovat potřebnou dezinfekcí dětské domovy, azylové domy, nízkoprahové kluby, alzheimer centra, domovy seniorů atd. Pořádně jsme si neodpočinuli, ale nechceme polevit a chceme tím hlavně vyjádřit naši podporu lidem, kteří to musí v těchto zařízeních zvládnout. Dnes jsme společně s Martinem zaváželi další DD a před sebou máme náročný měsíc, kdy chceme rozvézt veškerou materiální pomoc. Mezitím jsme dokázali společnými silami s dětskými domovy po celé ČR zrealizovat materiální sbírku dětského oblečení pro děti v uprchlickém táboře v Řecku, kterou inicioval Kvido Štěpánek a která byla dnes úspěšně vyložena a předána v Řecku. Toto je nádherné v tom smyslu, že děti pomáhaly dětem a bez ohledu na situaci, ve které jsou nyní dětské domovy, dokázaly pomáhat jinde. Celkem to bylo třicet kubíků dětského oblečení. Chci poděkovat, Pasta Oner, že věnoval obraz do aukce mezi naše přátele, který se včera v emailové aukci vydražil za úžasných 95 000,- a můžeme díky tomu udělat mnohem větší zásobu potřebného materiálu.

Stále doplňujeme další zásoby dezinfekce, roušek atd a i přes to, že jsme se sami finančně vydali, tak to nechceme vzdát a snažíme se i řešit narůstající problémy u nájmů samoživitelek. Přidávají se k nám další lidé a to je super. Jsem nesmírně rád, že dokážeme pomáhat, aniž bychom ztráceli svou tvář komerční pomocí, či spojování se s firmami, které si jen potřebují odškrtnout své PR v době Covidu. Určitě mi budou lidé oponovat, ale já jsem přesvědčen o tom, že teď není vhodná doba na komerční pomoc a vnímám to jako nemorální stavět své kampaně na pomoci v době, kdy umírají lidé a další lidé upadají do chudoby. Plácat po ramenou se můžeme až to vše skončí a pak se můžeme hrdě postavit za svou práci a za to, co jsme vykonali. Do té doby musíme zabrat a srovnat si v hlavě opravdové hodnoty.

Velké díky René Hradecký, který se svou Pražskou pomocí a úžasnými švadlenkami si vzal na starost roušky, které se posílají do domovů a na potřebná místa. Díky moc Cirk La Putyka, která v tom s náma jede od začátku a mnoho dalším. Nepolevíme a z Páji se už se stal hodinový manžel a musí si nábytek stavět sama 🙂 Karlovi Němečkovi a jeho týmu Manufaktury, která vždy upřednostnila výrobu pro naše potřeby. Velké množství neviditelných hrdinů dnešní doby, jako jsou např. lidé, kteří se starají o děti a lidi v ústavech a nemocnicích. Hromová parta a kdo to dočetl až jsem, tak je taky hrdina 🙂