Akci přijede podpořit i čerstvý olympijský vítěz z Londýna, David Svoboda

Více než 1000 malých amatérských závodníků z dětských domovů i široké veřejnosti, přes 40 besed v dětských domovech a s Tomášem Slavatou, profesionální sportovní klání ve 13 městech po celé České Republice, více než 140 rozdaných značkových kol a hlavně úžasná atmosféra, spousta adrenalinu, potu, slz ale i bezmezné radosti. I tak lze v několika slovech shrnout letošní druhý ročník Albert Triatlon Tour, jehož vyvrcholení nás čeká již 9. září 2012 v Praze před Butovickou galerií od 12:00. Registrace začíná již v 11:00.

Finálové závody těch, kteří zvítězili v jednotlivých regionálních kolech, odstartuje v Butovicích ve 12:00 jako vždy patron akce, český triatlonista Tomáš Slavata, nositel ceny Mezinárodního Olympijského výboru, přítomen bude i čerstvý držitel zlaté Olympijské medaile z Londýna, pětibojař David Svoboda. Malí i odrostlejší sportovci se zde opět utkají ve třech disciplínách: „kachnách“, jízdě na kole a běhu. Vyhrát mohou holky i kluci ve věku od 5 do 18 let. Vítěz získá zájezd do sportovního tréninkového kempu v zahraničí

Kromě malých vítězů jednotlivých regionálních kol zveme i všechny děti z okolí, které se závodů ještě nezúčastnily a rády by zkusily své šance. K dispozici jim bude jako obvykle profesionální zázemí s koly i helmami k zapůjčení, chybět nebude občerstvení, doprovodné soutěže a další. Raritou na místě bude zapůjčené šlapací kolo od firmy Nano Energie,  na kterém si budou moci děti našlapat tolik energie, aby stačila na rozmixování ovocného fresh nápoje. Vítáni jsou i další fanouškové závodících – rodiče, babičky i dědečkové.

Cílem Albert Triatlon Tour  je spojit rozdílné světy dětí a ukázat, že i přesto zlé, co nás v životě potkává, není důvod nežít své sny a vzbuzovat lítost, ale bojovat. Právě díky sportu mohou tyto děti v životě nalézt dostatek sil na to, aby se dokázaly postavit překážkám.

Tomáš Slavata a Dominik Bandita Horvath

Albert Triatlon Tour je celorepubliková série triatlonových závodů pro děti z dětských domů a pro širokou veřejnost, kterou organizuje Nadační fond Albert ve spolupráci s profesionálním triatlonistou Tomášem Slavatou. Tento sportovní projekt je podpořen finančními prostředky charitativního projektu značky Albert „Nadační fond Albert dětem“ a svým nákupem na něj přispěli zákazníci prodejen Albert. Cílem projektu je vzbudit v dětech z dětských domovů vůli a chuť udělat něco pro svůj úspěch, přivést děti ke sportu, probudit v nich soutěživost, zdravé sebevědomí, motivovat je.

Tomáš Slavata 2012