Pekelné víkendové horko vyhnalo někoho ven, jiného naopak do klimatizovaných obchoďáků. Kam vyhnalo horko Hromovou partu? Ta se pekla v autě a přejížděla z akce na akci, kde nejen vypomohla s organizací závodů, ale vezla s sebou nebohé studenty a mladého nezletilého sportovce, které neušetřila ani při organizaci závodů, ani na trati. Tento víkend byl opravdu pekelný a vy se dnes dozvíte, kdo dnes trpí a kdo bude na uplynulý víkend jistě dlouho vzpomínat.

1

Letošní sezóna se za pár dní uchýlí ke svému konci a Tomáš si pomyslně udělá další zářez na vleku, který koncem finálového závodu Slavata Triatlon Tour “odtáhne” šestou sezónu. Jak vloni, tak i letos pokračujeme ve spolupráci s CEMS, který na naše akce “propustil” své studenty, aby s námi navštívili dětské domovy a vypomohli s organizací akcí. Na víkend do Melechova a Mimoně, kde se každoročně konají dva opravdu vymazlené terénní triatlony pod “hlavičkou” Vaška  a Marcela, s námi tentokrát odjel malý Filip (11) a Honza s Adnanem – studenti VŠE (CEMS). V rámci melechovského triatlonu, na kterém závodníci zápolili na trase 500m plavání, 42km kolo a 10km běh ve vysokohorském terénu, se na trať za Hromovou partu postavil Tomáš, který krásně zaplaval a dojel si celkově do 20. místa z 80 závodníků – nutno podotknout, že na trati opět konal hrdinské činy a pomáhal ostatním závodníkům, kteří mu pak v cíli vždy děkují. Filip reprezentoval naše barvy v rámci dětského duatlonu, všem svým soupěřům ujel a v náročném terénu si dojel pro první místo. Spolu s Domčou pak vypomáhal na občerstvovačce stejně jako Honza s Adnanem, kteří úspěšně zdržovali první ženu. Tomášovi se ji díky jejich charismatickým kouskům podařilo předběhnout, takže ho ušetřili menšímu faux paux, který vždy klade na srdce našemu Štěpánovi: “ Štěpáne, vždyť tebe zařízla i ženská!”

2

Z melechovského triatlonu a krásného prostředí u obce Kouty jsme se vydali směr Mimoň, kde už nás čekal vždy usměvavý Vašek Konopiský a příprava trati na Mimoňský triatlon. Honza i Adnan pomáhali s přípravou tratě, Dominik i Filip už si v hlavě přemítali, jak se zítra postaví na trať “dospělácké” trasy – 500m plavání, 15km kolo a 4km běh. Jak tak přemítali, Tomáš Honzu i Adnana začal přesvědčovat, že by si to taky měli zkusit. Honza se podíval na svoje jediné boty, které mají daleko od sportovní obuvi, načež Tomáš na jeho skleslý výraz odvětil: “Půjčím ti vysoký ponožky, aby sis nesedřel paty.” Honza, tedy pookřál a ve svém závodění měl už o málo jasnější budoucnost. Tomáš v přesvědčování neustupoval: “Kluci, půjčím vám kombošky, brejle do vody, kola, všechno!” Kluci stále nerozvážní, tma za rohem, nahlas přikývli, leč tomuto rozhodnutí, věřím, nedávali příliš velkou váhu. Bohužel nečekali, že Tomáš dovede jejich účast do 100% finiše a ráno je skutečně na triatlon přihlásí. Kluci velmi nesměle navlékali kombošky a vypadali minimálně vyděšeně. Adnana si dokonce odchytla místní televize, aby s ním natočila plodný rozhovor o jeho přípravě. “Ano, připravoval jsem se. Byl jsem teď u moře, kde jsem běhal od moře k ručníku a nazpátek” – nebo tak nějak ta jeho odpověď zněla…

3

Kluci se skutečně na trať svého prvního životního triatlonu postavili a vše dotáhli do zdárného konce, i když jim bylo opravdu pekelné horko. Nebyla to tak úplně zívačka, jak Tomáš klukům sliboval, ale nevzdali to a bojovali. Nutno podotknout, že Filip, který vylézal jako poslední plavec mužského rodu z vody, dokázal předjet 9 triatlonistů a na konci závodu se spokojeně usmíval, byl šťastný. Za ním v pořadí si Mimoňský triatlon zdárně splnil i Domča, který nám dokázal, že i přes to, že image má v jeho věku velkou přednost, dokáže zabrat i ve sportu a odjede závod, na kterém se i dospělí pěkně potrápili. WELL DONE!!! Tomáš si v letošní sezóně drží svou dvacítku – hodně se zlepšil v plavání – v Mimoni dokonce vylézal na 6. místě. Akce u konce a jde se balit. Zmožená hromová parta sundává kombošky, které nesou jméno Tomáše Slavaty a ubírají se zpátky “ke strojům”. Odmlíkovat, rozebrat cyklistické depo, vyfouknout oblouk, složit bočnice, stany, stoly, lavice, vrátit kola, helmy, posbírat kužele… Díky výpomoci, která celé balení krátí na hodinu, můžeme už v půl šesté frčet směr Praha. Děkujeme za zážitky a těšíme se na další akce.

text: Pavlina Poláková