Po té co jsem se ze zdravotních důvodů rozhodl, že nepojedu Xtera Zitau, kde jsem chtěl ještě zabojovat po nevydařeném závodě v Prachaticích o Havajský slot, jsem nabídl, že po oba víkendové dny zajistím závody pro děti u Máchova jezera, nakonec jsem také absolvoval v rámci tréninku oba hlavní triatlony.

Máchovo Jezero

V pátek jsem společně se Štapánem Bechyňou a Dominikem Banditou, připravili celé zázemí závodu pro děti, abychom v sobotu každý z nás stihli start svého závodu. Po dopoledních závodech pro děti, kde se Dominik umístil na krásném druhém místě, se Štěpán vydal na mini Triatlon o vzdálenostech 300 m plavání, 10 km kolo a 3 km běhu a i přes svůj věk 13 let dokázal tuto trat zdolat. Já se připravil na závod, 750 m plavaní, 30 km kolo a 7 km běh, umístil jsem se na 23. místě.

Štěpán Běchyňa a Domink Bandita

V neděli mne čekal náročnější závod, ve kterém jsem po povzbuzování při dětských závodech absolvoval 1.9 km plavání, 90 km kolo a 21 km běh. Dominik dělal fotografa a zajišťoval servisní zázemí. Štěpán si dal štafetu a společně s Veronikou Andrlovou a Tomášem Nohejlem se vydali na trať polovičního ironmana. Já jsem svůj závod dokončil na 41 příčce a pak jsem rychle připravil vše na vyhlašování dopoledního dětského závodu.

Pro děti byly připraveny hodnotné ceny a nechyběla ani tradiční tombola o kolo zn. Author. Kromě plavání, kola a běhání si děti mohly zaskotačit ve skákacích hradech. Celkově to byl příjemný víkend a Jan Jakubíček s týmu Author Xterra team se postaral o krásné umístění v nedělním závodě a 8. místem dokázal své kvality.