Má sezóna se chýlí ke konci a nebudu lhát, že necítím únavu celého kolotoče, který jsem rozběhl v lednu přípravou na výzvu Běžím domů. Možná jsem výzvou Běžím domů před sebe nechtěl postavit nepřemožitelnou výzvu v očích ostatních, ale přál jsem si zlomit sám sebe. O každé sezoně říkám, že je nejtěžší, protože přichází různé překážky a boj, který musím svádět a který mne někdy nenechá spát. Bojuji za to, aby má práce a pomoc byla stále čistá nebyla závislá na financích, ale na mé podstatě a pocitu užitečnosti. Mám před sebou ještě jeden závod, který prověří mou mysl a připravenost – Winterman extreme triatlon 3.8km plavání, 180 km na kole a pak 42 km běh. Celý závod je ale o to náročnější, že na celé trati je převýšení 5200 metrů a vše se jede v polovině října, kdy teploty nejsou zrovna přívětivé. Dokončím to!?!?!

img_3008

Každý rok je sezóna mnohem nabitější a málo času a odpočinku je někdy znát, ale vždy jako hromová parta pomůžeme a rozjedeme se do celé České republiky a už druhým rokem i na Slovensko. Snažím se vždy psát velký report a sezonu doslova a do písmene rozepsat, ale vezmu to spíše v číslech a v závodech, které jsem realizoval, pomáhal či se sám nakonec účastnil. Sám tomu moc nevěřím, že to bude krátké 🙂

Realizovali jsme od května do konce zaří a pomohli  na 56 akcích pro dětí po celé ČR z toho dvě akce na Slovensku. Najeli jsme 24 640 km, 308 hodin za volantem,  odpravili jeden motor, jednu převodovky a museli měnit nápravy na vleku. Sám jsem zdolal 3 Ironmany, 4 poloviční tratě Ironman a 14 závodu v triatlonu v ČR. Celých pět měsíců Hromová parta patřila dětem, rozdávala kola a sportovní vybavení, ale hlavně svůj čas.

13956768_1753152968256958_1172337238_n

Každá sezóna je v něčem jiná, v některé více opravuji auta, v další o ně přicházím kvůli náročnosti kilometráže, ale stále jsme na cestách. Důležitý je pro nás vždy cíl a hromová parta vždy dojede. Radost a smích dětí, které provází všechny akce, kde jsem, je nezapomenutelný a dává mnohem víc, než dávám já sám. Už druhým rokem u nás bydlí Domča, kterému jsme dali domov, a on mohl odejít z DD do rodiny, která mu otevřela své dveře. Štěpán je už stálicí našeho týmu přes 6 let a i přes své menší přešlapy dokáže stále sám nad sebou bojovat a překonávat dle jeho slov s prstem v nose své sportovní překážky a nejen ty. Letos tomu byla premiéra na Ironmanských tratích. Horská kola, která se už za chvíli rozjedou do všech domovů a rodin dětem, které za ně bojovaly a účastnily se tour. Kola a sportovní vybavení nejdou jen dětem, které se účastní, ale i těm, kteří nevzdávají svou cestu a sport se pro ně stal výzvou nejen v životě, ale sílou, která je posouvá v nelehkém osudu, tak jako kdysi mne.

Ne náhodu se tato sezona nese v myšlence „Jeden moment, jeden život“ Každý prožitek, moment, vítězství, ztráta, bolest a láska nás utváří a zkušenost posouvá dál. Věřím, že mohu předat ten moment, který dětem ukáže, že nebojují samy a pochopí, že nezáleží na systému, ve kterém žijí, ale na tom, za jaký život a sen budou bojovat. V tomto je mi velkou oporou jak mí přátelé, hromová parta, firma Author Ondra a Martin Havlenovi a Manufaktura.

tom-a-paja

Lago di Velvestino – Italie a má Pája.

Svůj report píši z dovolené u Lago di Garda, kam jsem odjel se svou úžasnou Pájou a pomáhá mi se dobře připravit na Wintermana. Bylo těžké najít dny mezi akcemi tak, abych tu mohl být i pro ni. Blíží se předpremiéra dokumentu, který natočila Theodora Remundová a snažila se zachytit všechny mé stránky, a jak ona sama píše, snažila se zachytit svět malého kluka, který je někdy naivní, ale zároveň neohrabaný.

Očima Theodory Remundové:

Život každého z nás se odehrává v tolika vrstvách a upřímně, je nemožné to celé pojmout a najít v tom nějaký řád. Každý jsme hlavní i poslední postavou ve své nepolapitelné životní hře a samozřejmě jedinou věcí, která tomu celému může dát smysl, je láska. Nechci, aby to znělo, že jsem členkou nějaké sekty, nejsem. Chacha! Potácím se ve svých touhách a nenaplněnostech jako každý první …, ale jsou chvíle, kdy to tak jasně cítím. Láska není žádná jednoznačná konstanta, nelze ji uchopit slovy či jinak a vlastnit (natož navždy), nelze o ní mluvit jako o tak lákavé slávě, moci, svalech, kráse, sexu nebo o penězích, které jde jednoduše popsat či spočítat. A přesto stojí nad tím vším tak zdánlivě bezmocná a křehká jako jediná možnost. Můžeme ji zpřítomnit jen naším každodenním jednáním.

Myslím na tebe, na tvůj nepopiratelný šarm, milý úsměv, jiskru v oku a skvělou figuru. Vidím Tě,  jak se vrháš při bungeejumpingu na gumě z mostu, jak jsi někdy neohrabaný, naivní, přehnaně urputný a dětinský, a to děsné  selfíčkaření .., ale to vše stojí rázem stranou. Nejdůležitější je tvé usilování pomoct dětem nebo jim alespoň nabídnout radostnější pohled na svět. Protože v tom je ta láska, myslím.  Tohle jsem se pokoušela v našem dokumentíku zachytit … GOOD LUCK!, Tome.

theodora

Theodora Remundová

Pro mne samotného točit tento dokument pod taktovkou Theodory bylo velkou ctí. Nebyl to dokument točený, abych se cítil jako nějaká hvězda. Paní Remundová mi nastavila zrcadlo mého vlastního já a snažila se najít i věci, které byly a jsou hluboko ve mne. Nechtěla mne zachytit jako hrdinu či mne vyzvednout, ale najít rovnováhu v tom všem a že já sám jsem člověkem jako všichni. Získal jsem tímto dalšího skutečného přítele, který je ke mne upřímný a přitom přísný.  Nejde tu o to, kdo jsem, ale jaký život vedu. Děkuji také Janě Počtové, která si mne vybrala mezí 13 filantropů, o kterých je přesvědčená, že mění svět kolem sebe. Její cyklus dokumentu se spustí v listopadu 2016 na ČT.

14292393_10207113027319824_4239425530755380306_n

Tomáš Slavata 2016