Čtvrtá etapa je za námi a děti mají už v nohách přes 500 kilometrů za poslední čtyři dny. Dnešní ráno bylo deštivé a mrazivé zároveň, ale i přesto je nálada v celém pelotonu úžasná a celý tým šlape jako hodinky. Únava a bolest zadnice je velká, ale o to větší odhodlání dojet do cíle. Dnes už jsme v kempu Grambin v Oderském zálivu s krásným výhledem. Už na první občerstvovačce bylo potřeba udělat dostatek čaje, abychom je všechny zahřáli a naštěstí se trochu vyčasilo a přestalo pršet. Během toho ještě Rene, strejda z DD Čeladná, dává rozhovor pro Radiožurnál, kde ho vyzpovídala Hana Shánělová. Jsem rád, že touto cestou můžeme vnést trochu toho pozitivního mezi naše přátele a známé, kteří nás sleduji a fandí nám a přispívají. Je těžko uvěřit, jak rychle to uteklo a máme před sebou poslední etapu, která je jak říkám za odměnu a zítra na děti čeká trajekt, který je převeze a trochu jim zkrátí vzdálenost. Každý den musíme vše uklidit a zároveň postavit naše stanové městečko, postarat se o ty hladové krky a napsat report pro Vás všechny. Tato Cesta k Baltu je jiná než ty ostatní, kdy opravdu musíme pracovat hodně s časem díky brzkému večeru a podzimní počasí tomu dává jinou atmosféru. Každá Cesta k Baltu je něčím výjimečná a vždy je to pro mě radost, dostat další děti z dětských domovu k moři po jejich vlastní ose a jejich vnitřní úsilí a vůli to nevzdávat. Je to 5 dní, v kterých zažijete téměř vše. Moc všem díky, kteří nám fandí a dětem posílají tak krásné vzkazy. Zítra se už ozveme od moře a bude to jízda.

Myšlenka Cesty k Baltu:

Cesta k Baltu je cestou malých hrdinů, které máme jako společnost pocit zachraňovat, ale přitom když jim dáme tu šanci a dostatek našeho času, tak dokážou posouvat své hranice, ale hlavně u toho pomáhat lidem a dětem, které si sami vybrali společně s námi. Letošní Cesta k Baltu je pro pro Domov Seniorů Příbor a pro předčasně narozené děti – Nadační fond Život začíná a všechno, co se vybere nad 100 000,- poputuje pro Dětský Domov Jaroměř, kde chceme podpořit nákup nového auta. Tento domov se mimo jiné stará o děti se sluchovým postižením.

Poděkovaní:

Moc díky ADRIA karavany, která poskytla obytné auto za poloviční cenu. Decathlon Chodov, který nám pomohl děti vybavit a poskytl slevu na nákup. Petra Gernerová, která navařila hlavní jídla na večer. Michal Kohoutek, který dovezl další dresy. Aplikaci EPP – Pomáhej Pohybem Nadace ČEZ a Cirk La Putyka, díky kterým jsme mohli dětem vše nakoupit. Samotná cesta je plně financovaná naší rodinou, kempy, pohonné hmoty, obytné auto, občerstvení během cesty a náš čas. Držte dětem společně s námi palce a sledujte nás tento týden. Sbírka je násobena zlatým řezem díky Nadačnímu Fondu pomoci a Znesnáze21. Takže díky moc celému týmu Znesnaze21, který vše připravil, abych se mohl věnovat samotné cestě.

Sbírka: https://www.znesnaze21.cz/sbirka/cesta-k-baltu-volume-iv

Tomáš a jeho Hromová parta