Pomalu ale jistě se blíží konec naší Cesty k Baltu Volume III. Dnes naposledy strávíme noc v campu a zítra hurá k moři! Stále můžete přispívat na Nadační Fond N pro nedonošená miminka FN Motol a na Domov seniorů Vidim, každý příspěvek našim Hrdinům z DD Liběchov dodá sílu došlapat až na samý okraj Německa. Dnů přibývá a sil ubývá. Čtvrtá etapa dala dětem zabrat. Nohy bolí, a pomalu ani dvoje cyklistické kraťasy nestačí.

Začalo to budíčkem v 8:00 a jako vždy proběhla snídaně a následné přípravy na cestu. Poprvé jsme se dnes setkali v obci Gartz. Ježíškova vnoučata dorazila s menším zpožděním, neboť se na cestě vyskytly menší komplikace. Hned ráno se totiž teamu podařilo píchnout kolo a dokonce 2x spadnout. Nakonec si ale všichni v pořádku dojeli pro jeden kopeček velmi lahodné zmrzliny. Svou sladkou odměnu si snědli v klidu u řeky Odry a poté se vydali dál.


Po dvou hodinách jsme se znovu potkali na parkovišti vedle hřbitova ve městě Locknitz. Zde jsme si vyslechli reportáž na Radiožurnálu, která se týkala naší akce – tedy Cesty k Baltu Volume III. Když Hrdinové uslyšeli o svém úsilí v rádiu, vykouzlilo jim to úsměv na tváři. Jsme na ně velmi pyšní!

Za dalších 20 kilometrů jsme se naposled zastavili a společně občerstvili. Malý kostelík ve vesničce Hintersee tvořil krásný stín, ve kterém si děti odpočinuly a nabraly síly na dnešní cílovou rovinku.

Noc strávíme naposledy v campu u Štětínského zálivu.  Od samého okraje Německa už nás dělí jen necelých 80 km, to je ale pro Ježíškova vnoučata po čtyřech dnech cyklistiky opravdu malé číslo! Už nám nezbývá nic jiného, než se vyspat do růžova a doufat, že zítřejší etapa proběhne bez potíží a přesně podle plánu.

Děkujeme, že přispíváte na dobrou věc a pomáháte tím i motivovat 5 statečných z DD Liběchov – Tomáše, Sama, Filipa, Dianu a Tomáše! Odkaz na sbírku zde: https://www.nfpomoci.cz/proj/cesta-k-baltu-2019-volume-iii/

Dále děkujeme : Emco cereálie, Author, Brynje of Norway CZ, Decathlon Liberec , DD Krompach

Nezapomeňte celou akci sledovat v události: https://www.facebook.com/events/419871245225388/