V pořadí 2. ze závodů ze série Albert Triatlon Tour 2013 nás zavedl 16. 5. 2013 do Třebíče do areálu baseballového hřiště ve Znojemské ulici. Kromě atmosféry triatlonových závodů se závodníci i jejich fanoušci mohli užít akci Den pro rodinu, kterou pro připravilo Třebíčské centrum o.s., za podpory města Třebíč.

Počasí nám moc nepřálo a už celou přípravu tratí, registračního stanu a skákacích hradů velmi stěžoval silný vítr, který shazoval zábrany a nakonec zabránil i postavení startovního oblouku. Nicméně i přes tuto nepřízeň počasí se podařilo trat připravit, tak aby si to každý užil a na vlastní kůži zkusil, co obnáší triatlonové závodění. Krátce po 14.00 se začal zaplňovat registrační stan a startovní čísla lítala vzduchem. Registrovaní závodníci využili možnost projít si trat a zmapovat tak každou zatáčku. O pitný režim a zdravou svačinku se opět postarala Zdravá 5.

První startovní výstřel zazněl krátce po 15.00 těsně po seřazení nejmladších závodníků na start. Pokud čekáte jako první disciplínu plavání, nedočkáte se, plavání nám nahradily „kachny“. Ve dřepu s rukama za hlavou se závodníci museli přemístit do depa, kde po nandání helmy závodníci nasedli na kola a zdolávali druhou část tratě. Trojkombinaci završil běh. Postupně odstartovaly všechny kategorie až po ty nejstarší. Závody se neobešly ani bez několika pádů, závodníci ale měli toho nejlepšího ošetřovatele Tomáše Slavatu, který všechny odřeniny z karambolů pomohl ošetřit. Celkově si na trati „zakachnovalo“, zajezdilo na kole a zaběhalo více než 120 dětí.

Závodů se i letos zúčastnila Markétka, která v 1. ročníku vyhrála kolo a naprosto spontánně věnovala kolo svému „soupeři“ z dětského domova, spustila tak lavinu solidarity mezi dětmi a tak i letos děti, které chtějí pomoct druhým, darují svou výhru dětem, které nemají dostatek prostředků ke koupi kola.  Věříme, že se i na tomto závodě naplnila myšlenka Albert Triatlon Tour a prostřednictvím tohoto sportu, budou děti hledat tu lepší cestu ke splnění svých snů a cílů, sport je totiž ideálním pomocníkem ve zdolávání překážek. Stejně jako se kdysi Tomáš Slavata „Vzepřel svému osudu“, pomohl mu v tom hlavně sport.


Velké poděkování patří generálnímu partnerovi projektu Nadačnímu fondu Albert, partnerům projektu Author, DKNV, Ifer, Atletika Tábor, EMCO, Garmin, CS PROJECT a mediálním partnerům časopisu Zámeček a ETRIATLON.CZ a všem kteří pomáhají.