26. června se v pražském Yacht klubu YC Cere konala jedinečná akce, která dětem přiblížila krásný sport. Děti měly možnost načerpat atmosféru opravdového závodu na kýlových plachetnicích Diaz za doprovodu českých reprezentantů, kteří dětem předávali po celou dobu jízdy své zkušenosti z velkých závodů. Během dne také probíhaly závody ve vázání uzlů a dalších disciplín, které jsou spojené s jachtingem (vyvažování na suchu, atd.). Děti se také svezly na motorovém člunu, na kterém vždy probíhalo střídání skupin mezi plachetnicemi.

Czech Sailing Team ve spolupráci s Tomášem Slavatou a pod záštitou YC CERE v Podolí pozvali jak děti z veřejnosti tak z dětských domovů. Cílem bylo uspořádat zážitkový sportovní den pro děti, které by se k jachtingu jinak nikdy nedostali. Na akci přišlo přes sto dětí a každý z nich odcházel naprosto plný zážitků z tohoto dne a fakt, že tento sport není tak nedostupný, jak se zdá. Díky Nadaci Tomáše Slavaty bude možnost pro pár „nadšených a šikovných“ dál v jachtingu pokračovat. Toto se týka rodin, které by jsi to nemohli dovolit. Nadace je podpoří, zajistí jim pravidelné tréninky v YC CERE s ostatními dětmi a dostanou se i na České pohárové závody.

Počasí celé akci přálo a děti si to opravdu užívaly a byly naprosto nadšení krásou tohoto sportu, který je dostupný naprosto všem. Czech Sailing Team, chce do budoucna těchto akcí uspořádat více, aby se tento sport dostal mezi děti, které mají možnost si jít za svým snem po boku velkých jmen českého jachtingu, třeba až na závody do Austrálie.

Ze sportovních osobností se této akce účastnil například olympionik Viktor Teplý (LOH Londýn 2012),Tomáš Vika, Štěpán Novotný, Markéta Audyová ( jezdí Olympijské třídy), trenéři Michaela Zárubová a Vojta Lambl. Kdokoliv by chtěl tento sport poznat neváhejte oslovit Czech Sailing Team a Yacht klubu YC Cere.

Celé fotoalbum z akce zde: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10154268621245313.1073742015.198860980312&type=1

Tomáš Slavata-  Nadační Fond Inspirace Dětem