Jedna z hlavních částí přípravy na IRONMANA je za mnou a já jsem do ní za necelé tři měsíce dal ze sebe své maximum. Nikdy předtím jsem netrénoval takové objemy individuálně, kdy jsem si veškeré cyklistické a běžecké tréninky tahal naprosto sám. Byl to takový trénink morální odhodlanosti a zkoušky, zda to vydržím a nepolevím. Věnoval jsem se tu hlavně tréninku i přesto, že to měl být odpočinek od veškerého shonu, který v posledních letech jedu v charitativní oblasti. Nedokázal bych někam odjet jen tak, aby v tom nebyla výzva, která posune mne samotného. Dokázal jsem i přes větší absenci tréninků v posledních dvou letech najet na poměrně pravidelný trénink a shodit 8kg váhy, kterou jsem za tu dobu nabral.

Na kole jsem individuálním tréninkem pokořil hranici 3600 km s tím, že proběhl malý test ke konci, kdy jsem dokázal na 103 km vzdálenost s 1200 m převýšením udržet 32,5 km/h průměrnou rychlost a pokořit v jednom úseku 40km za hodinu. V běžecké části, kde jsem celkem naběhal 450 km, jsem měl také test, kdy jsem 20 km dal v tempu 4:20s na km a celou vzdálenost bežel za 1 hodinu a 27minut. Byla tam stále rezerva a věřím, že trénink proběhl správně. I přesto, že plavecká část tréninku patří k mým slabinám – jsem tady naplaval kolem 60 km, což je pro mne úspěch. Ve srovnaní s jinými je to sice málo, ale i přesto jsem rád, že jsem se dokázal dokopat i k tomuto. V jednom tréninku, jsem dokázal 2km plavat za 32 minut, bez neoprenu a klasických obrátek.

Velmi mne potěšilo i pozvání na půdu českého konzulátu tady v Sydney a osobní setkaní jak s českým konzulem Hani Stolinou, tak s novým velvyslancem České republiky v Austrálii, Martinem Pohlem, v rámci triatlonu pro děti z české komunitní školy, který jsem realizoval s učiteli. Zítra už letím směr Afrika, kde už budu jen lehce trénovat a více odpočívat. V neděli 6.4.2014 se postavím na start IRONMAN SOUTH AFRIKA společně s Janem Šnebergrem a oba tomu dáme své maximum. Tak nám držte palce a ať už dojedu jakkoliv, už samotná příprava v Austrálii je pro mne splněním výzvy, kterou jsem si předsevzal. Díky všem za podporu 🙂