Dnešek byl opravdu řádnou prověrkou pro Hromovou partu, která si dnes vyzkoušela postavit závod tak trochu na klíč. Vedle dětských běžeckých závodů zvládla z větší poměrné části zajistit i běžecké závody pro dospělé a svůj po okraj nabitý vlek vyprázdnila do posledního kousku tak, aby vybudovala jak zázemí, tak i celou trať zbrusu nového běžeckého klání v Praze…

Na začátku letošního roku jsem byl osloven Výborem dobré vůle Nadace Olgy Havlové, který si přál vytvořit charitativní běžecký závod. Ne že bych těch akcí měl málo 🙂, ale podpořit závod, který nese jméno tak úctyhodného člověka, byla pro mne opravdu čest. Od března jsme tedy začali plánovat a do detailů „stavět“ zbrusu nový běžecký zážitek na podporu dobré věci. Jak závody pro děti, tak i pro dospělé jsme dnes začali stavět již od brzkých ranních hodin – do centra závodu jsme vlastníma rukama dodali a postavili zábrany, vítězný oblouk, stany, ozvučovací techniku, pódium, kužele, označili jak dětské, tak dospělácké tratě, na děstké závody pak zajistili registraci, medaile a diplomy. To vše samozřejmě musíme ještě vlastníma rukama sbalit, vypnout, vyfouknout a posbírat 🙂 Odměnou za naši celodenní makačku, kterou jsme nezapomněli završit ještě vlastní účastí na závodě a umístěním na bedně, nám byla výše částky, která se podařila pro Nadaci Olgy Havlové vybrat. Krásných 237 000Kč poputuje z rukou dnešních závodníků tam, kde je to potřeba. Mé pozvání přijal i Petr Fridrich a Jana Nosková, kteří závod nejen podpořili, ale sámi se postavili i na start. Opravdu vyčerpávající zážitek jak pro hromový mozek 🙂, tak i ruce je takřka za námi a my doufáme, že jsme jej v očích příchozích úspěšně zvládli a k odkazu Olgy Havlové zasadili semínko další aktivity, která má v našem světě smysl, význam a podpoří dobrou vůli lidí z její nadace. Toto je přesně to proč pomáháme a snažíme se všem zcela zdarma pomoci tím vším co máme. Hromová parta